منشور اخلاقی کونگ فو کاران

                                                                                                                                                        منشور اخلاقی کونگ فو کاران
    ما کونگ فو کاران سراسر ایران براین باوریم که
:
با استعانت از پرودگار یکتا برای گسترش تندرستی جسم وروح وخصوصیاتی از جمله نیکو کاری، اطاعت، مسئولیت پذیری، صداقت، نوع دوستی، همکاری، شجاعت، و قاطعیت، جهت ساختن جوانان ایران اسلامی تلاش نماییم.

به تاٌسی از مولای متقیان حضرت علی (ع) حمایت از ضعفا و کمک به مستمندان را همواره سرلوحه فعالیت خود قرار داده و سیره و راه و روش آن امام را الگو و سر مشق زندگی خویش قرار دهیم.

پیشکسوتان، پهلوانان، اساتید و قهرمانان الگوهای ارزشی و اخلاقی ورزش هستند و مظهر اقتدار، جوانمردی، فتوت و عزت جامعه محسوب می شوند، پس ارج نهادن و احترام به آنها را برخود واجب و لازم می‌دانیم.

ورزش را بعنوان یکی از عوامل زمینه ساز سلامت و شادابی روح وجسم افراد جامعه در زندگی روزمره خویش درنظر گرفته و نسبت به تشویق و ترغیب جوانان تلاش نمائیم.

با آموزش رایگان به جوانان و نوجوانان علاقمند بی‌بضاعت و کم‌بضاعت برای گسترش ورزش کونگ فو درکشور بکوشیم و اجازه ندهیم عده‌ای سود جو از ورزش بخصوص کونگ فو استفاده سوء نمایند.

حضور در رقابتهای بین‌المللی یکی از راههای گسترش و ترویج فرهنگ اسلامی و رشته زیبا و مفرح کونگ‌‌فو است لذا در رعایت اخلاق اسلامی در این رویدادها کوشا باشیم.

به دوستی و برادری بین کونگ‌فوکاران ایمان داشته و از هیچ کوششی در زمینه تعاون وهمکاری همه جانبه زندگی ورزشی و اجتماعی دریغ نکرده و همواره بر اتحاد و همدلی اصرار ورزیده و تفرقه و نفاق را از جمع خود دور نمائیم .

نظم و انضباط را سرلوحه کارخود قرارداده، همواره به قوانین اجتماعی بخصوص مقررات ورزشی احترام گذاشته و به رقیب درمبارزه و مسابقه حرمت قائل شویم.

نباید پیروزی را در سایه شکست دیگران بخواهیم بلکه پیروزی را برای همه خواسته و به پیروزی رقیب احترام گذاشته و منصفانه بگوئیم اگر کسی درعرصه ای پیروز شد، ناشی از شایستگی و توانمندی او می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد.

 

خود را متعلق به کشور و ملت ایران دانسته با تقویت بنیه علمی، جسمی، فکری در هر لحظه و هر زمان و مکان برای دفاع از تمامیت ارضی میهن اسلامی خود را آماده نموده و از هیچ فداکاری و جانفشانی دریغ نکنیم.

 

 

حدیث

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعي


    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

فرم ورود به سایت