منشور اخلاقی کونگ فو کاران

                                                                                                                                                        منشور اخلاقی کونگ فو کاران
    ما کونگ فو کاران سراسر ایران براین باوریم که
:
با استعانت از پرودگار یکتا برای گسترش تندرستی جسم وروح وخصوصیاتی از جمله نیکو کاری، اطاعت، مسئولیت پذیری، صداقت، نوع دوستی، همکاری، شجاعت، و قاطعیت، جهت ساختن جوانان ایران اسلامی تلاش نماییم.

به تاٌسی از مولای متقیان حضرت علی (ع) حمایت از ضعفا و کمک به مستمندان را همواره سرلوحه فعالیت خود قرار داده و سیره و راه و روش آن امام را الگو و سر مشق زندگی خویش قرار دهیم.

پیشکسوتان، پهلوانان، اساتید و قهرمانان الگوهای ارزشی و اخلاقی ورزش هستند و مظهر اقتدار، جوانمردی، فتوت و عزت جامعه محسوب می شوند، پس ارج نهادن و احترام به آنها را برخود واجب و لازم می‌دانیم.

ورزش را بعنوان یکی از عوامل زمینه ساز سلامت و شادابی روح وجسم افراد جامعه در زندگی روزمره خویش درنظر گرفته و نسبت به تشویق و ترغیب جوانان تلاش نمائیم.

با آموزش رایگان به جوانان و نوجوانان علاقمند بی‌بضاعت و کم‌بضاعت برای گسترش ورزش کونگ فو درکشور بکوشیم و اجازه ندهیم عده‌ای سود جو از ورزش بخصوص کونگ فو استفاده سوء نمایند.

حضور در رقابتهای بین‌المللی یکی از راههای گسترش و ترویج فرهنگ اسلامی و رشته زیبا و مفرح کونگ‌‌فو است لذا در رعایت اخلاق اسلامی در این رویدادها کوشا باشیم.

به دوستی و برادری بین کونگ‌فوکاران ایمان داشته و از هیچ کوششی در زمینه تعاون وهمکاری همه جانبه زندگی ورزشی و اجتماعی دریغ نکرده و همواره بر اتحاد و همدلی اصرار ورزیده و تفرقه و نفاق را از جمع خود دور نمائیم .

نظم و انضباط را سرلوحه کارخود قرارداده، همواره به قوانین اجتماعی بخصوص مقررات ورزشی احترام گذاشته و به رقیب درمبارزه و مسابقه حرمت قائل شویم.

نباید پیروزی را در سایه شکست دیگران بخواهیم بلکه پیروزی را برای همه خواسته و به پیروزی رقیب احترام گذاشته و منصفانه بگوئیم اگر کسی درعرصه ای پیروز شد، ناشی از شایستگی و توانمندی او می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد.

 

خود را متعلق به کشور و ملت ایران دانسته با تقویت بنیه علمی، جسمی، فکری در هر لحظه و هر زمان و مکان برای دفاع از تمامیت ارضی میهن اسلامی خود را آماده نموده و از هیچ فداکاری و جانفشانی دریغ نکنیم.

 

 

حدیث

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعي


    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

فرم ورود به سایت